RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Interaktywny formularz pit 37 druk w pdf, czy jest lepszy od zwykłego druku ?

Nadchodzi czas, gdy trzeba rozliczyć się z fiskusem. Większość Polaków musi więc wypełnić formularz pit 37 i złożyć go osobiście, czy też wysłać pocztą, lub przez Internet. PIT-37 druk wypełnia się na podstawie formularza PIT-11, wysłanego przez pracodawcę. Czasem jednak gdyby firma zapomniała o naszym zeznaniu, trzeba wtedy samemu wypełnić formularz. A im szybciej wypełnimy i złożymy PIT, tym szybciej pieniążki ze zwrotu znajdą się w naszej kieszeni. Druk pit 37 2015 jest przeznaczony dla tych wszystkich, którzy swoje dochody uzyskują w ramach rent krajowych, emerytur, stypendiów, świadczeń przedemerytalnych, stosunku pracy, umów o dzieło czy też umów zlecenie. Żeby móc wypełnić PIT-37 druk w pierwszej kolejności należy pobrać odpowiedni formularz z urzędu skarbowego lub z Internetu. Jedną z form rozliczania się, bardzo zresztą wygodną i funkcjonalną są aktywne formularze. Pit 37 pdf wykonane są w wersji aktywnej, to oznacza, że obliczenia w plikach wykonują się automatycznie i można je wypełniać na komputerze oraz zapisywać na dysku twardym w celu wielokrotnego użycia. Konieczne jest zainstalowanie Adobe Readera w wersji co najmniej 8.1.4 polsko- lub anglojęzycznej.

 

Pit 37 druk PDF  składa się z trzech stron. Nie różni się on niczym od znanych nam dobrze formularzy, poza tym, że cały najtrudniejszy ciężar obliczeń leży po stronie programu. Naszym zadaniem będzie tylko zgromadzenie wymaganych dokumentów i wpisanie odpowiednich cyfr w oznakowane rubryki. Do prawidłowego wypełnienia będziemy potrzebować nasz NIP czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, niezbędny do zidentyfikowania nas przez właściwy urząd skarbowy. Dla osób rozliczających się wspólnie z małżonkiem, ich NIP też będzie niezbędny. Jak już to zostało wspomniane, podstawą do naszego rozliczenia będzie PIT 11, czyli informacja przesłana przez firmę lub firmy, od których otrzymywaliśmy wynagrodzenie w ostatnim roku podatkowym. Jeżeli otrzymaliśmy kilka formularzy PIT-11 to konieczne będzie zsumowanie zawartych w nich wartości. Osoby, które mają szansę skorzystać z ulg podatkowych np.: ulgi odsetkowej, ulgi mieszkaniowej, internetowej, czy rehabilitacyjnej, niezbędnie w tym celu będą musiały wypełnić załącznik PIT/O- również dostępny w formie aktywnego formularza.

Wybierając rozliczenie się z fiskusem za pomocą aktywnych formularzy zyskujemy nie tylko oszczędność czasu ale i … nerwów. Głównymi zaletami programu są aktywne pola, które są automatycznie podświetlane i po wpisaniu przez nas w odpowiednie rubryki danych, same dokonują niezbędnych wyliczeń. Co więcej aktywne formularze po wypełnieniu można zapisać na komputerze i w miarę potrzeby powracać do nich i zmieniać dane. Jeśli zaś jesteśmy pewni, że wszystko jest wypełnione prawidłowo, gotowy formularz pit 37 można wydrukować i zanieść, bądź wysłać listownie.

Nie ma żadnych wątpliwości, że aktywne druki są wydajniejsze, tańsze i łatwiejsze w wypełnianiu od tradycyjnych wersji papierowych. Żeby wypełnić i wysłać aktywny formularz nie musimy posiadać, żadnych specjalnych umiejętności. Cały proces jest kolokwialnie mówiąc banalny. Nie musimy już korzystać z pomocy znajomej księgowej czy biura rachunkowego. Jedynym naszym niezbędnikiem jest komputer z dostępem do Internetu oraz z zainstalowana przeglądarka plików PDF Adobe Reader w najnowszej wersji. Nawet jeśli nie myślisz jeszcze o rozliczeniu podatkowym, aktywny formularz pit 37 pdf możesz zainstalować na swoim komputerze już dziś.


Tematyka

Zobacz również

Druki PIT w PDF w programie PITy 2015

Warto już teraz przygotować się do rozliczenia rocznego i już w styczniu złożyć stosowne druki w naszym Urzędzie Skarbowym... Nie ma żadnych wątpliwości, że im szybciej złożysz swoje rozlicznie roczne 2015 w Urzędzie Skarbowym odpowiednim dla Twojego adresu zamieszkania, tym szybciej na Twoim koncie pojawią się pieniądze ze zwrotu. A przecież, nie ma co ukrywać, na tym zależy nam wszystkim najbardziej. Zapewne nie raz głowiłeś się nad swoim rozliczeniem rocznym, które wydawało się niekończącym koszmarem; cyferki, dziwne kwoty i pola, w które przyszło je nam wpisywać. Teraz problem masz z głowy. Powszechnie dostępny program do rozliczeń rocznych, to wygodny program, dzięki któremu nie tylko rozliczymy się z fiskusem, ale także dzięki łączom z Internetem, wyślemy nasz wypełniony druk do stosownego Urzędu Skarbowego. A dla kogo przeznaczony jest pity 2015 program?

Czytaj więcej

Formularze PIT 2015 w formacie PDF - PITy 2015 program

Nieuchronnie zbliża się termin rozliczenia podatkowego pit za 2015 rok. Obecnie podatnicy mają do wyboru różne sposoby zarówno wypełniania, jak i składania deklaracji. Pit 2015 można składać tradycyjnie – pobierając z urzędu skarbowego odpowiedni formularz, samodzielnie go wypełniając i zanosząc lub wysyłając pocztą. Można też skorzystać z pomocy pity 2015 programu i uzupełnić deklarację odpowiadając na zadawane przez program pytania. Można wypełnić e-deklarację i wysłać zeznanie podatkowe pit 2015 drogą elektroniczną. Wreszcie – można skorzystać z aktywnego formularza PDF. Pity 2015 program formularz pdf należy pobrać i zapisać na dysku swojego komputera. Aby prawidłowo otworzyć aktywny druk, niezbędny jest program Adobe Reader, pozwalający na pracę z plikami o rozszerzeniu pdf. Zalecana wersja to 6.0 lub wyższa.

Czytaj więcej

PIT 37 druk 2015 pdf - instrukcja i przykład wypełnienia

Wypełniamy pit 37 druk – krok po kroku. Pit 37 druk należy złożyć do odpowiedniego Urzędu Skarbowego w ustawowym terminie, tj. do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym – w naszym przypadku do 30 kwietnia 2016 r. WAŻNE! Jeżeli podatnik (czyli TY) został rozliczony przez płatnika (np. PRACODAWCĘ) na formularzu PIT-40 i podatnik nie osiągnął innych przychodów to nie trzeba składać w Urzędzie Skarbowym pit 37 druk za 2015 rok. Pit 37 druk wypełniają podatnicy uzyskujący przychody: wyłącznie w Polsce za pośrednictwem płatnika, opodatkowane wg skali podatkowej, np. ze stosunku pracy, z emerytur bądź rent krajowych, ze stypendiów, z umów zlecenia, z zasiłku dla bezrobotnych, z praw autorskich – wszyscy , którzy otrzymali PIT-11. Kolejna ważna rzecz przy wypełnianiu pit 37 druk to sprawdzenie czy można skorzystać z preferencyjnej formy opodatkowania swoich dochodów – dotyczy to małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci. Jeżeli podatnik (czyli TY) osiągnąłeś dochód w 2015 roku a twój współmałżonek nie ma żadnych dochodów opodatkowanych wg skali podatkowej bądź ma dochód w wysokości niepowodującej zapłaty podatku to na pewno opłaca się dokonać rozliczenia wspólnego w pit 37 druk.

Czytaj więcej