Formularze PIT 2015 deklaracja PIT druki PITY 2015
Pobierz darmowy program do wypełniania pitów 2015 pit-36, pit-36l, pit-37, pit-38, pit-39 - PITy 2015 FORMAT

Interaktywny formularz pit 37 druk w pdf, czy jest lepszy od zwykłego druku ?

Druki PIT 2015 pdf nieaktywne, przeznaczone do wydruku i wypełnienia długopisem ręcznie

 

Aktywne druki PIT 2015 pdf do wypełnienia na komputerze i wydrukowania, automatycznie obliczające i weryfikujące wpisane kwoty

Nadchodzi czas, gdy trzeba rozliczyć się z fiskusem. Większość Polaków musi więc wypełnić formularz pit 37 i złożyć go osobiście, czy też wysłać pocztą, lub przez Internet.

 

PIT-37 druk wypełnia się na podstawie formularza PIT-11, wysłanego przez pracodawcę. Czasem jednak gdyby firma zapomniała o naszym zeznaniu, trzeba wtedy samemu wypełnić formularz. A im szybciej wypełnimy i złożymy PIT, tym szybciej pieniążki ze zwrotu znajdą się w naszej kieszeni. 

Druk pit 37 2012 jest przeznaczony dla tych wszystkich, którzy swoje dochody uzyskują w ramach rent krajowych, emerytur, stypendiów, świadczeń przedemerytalnych, stosunku pracy, umów o dzieło czy też umów zlecenie.

Żeby móc wypełnić PIT-37 druk w pierwszej kolejności należy pobrać odpowiedni formularz z urzędu skarbowego lub z Internetu. Jedną z form rozliczania się, bardzo zresztą wygodną i funkcjonalną są aktywne formularze. Pit 37 pdf wykonane są w wersji aktywnej, to oznacza, że obliczenia w plikach wykonują się automatycznie i można je wypełniać na komputerze oraz zapisywać na dysku twardym w celu wielokrotnego użycia. Konieczne jest zainstalowanie Adobe Readera w wersji co najmniej 8.1.4 polsko- lub anglojęzycznej.

Pit 37 druk PDF  składa się z trzech stron. Nie różni się on niczym od znanych nam dobrze formularzy, poza tym, że cały najtrudniejszy ciężar obliczeń leży po stronie programu. Naszym zadaniem będzie tylko zgromadzenie wymaganych dokumentów i wpisanie odpowiednich cyfr w oznakowane rubryki. Do prawidłowego wypełnienia będziemy potrzebować nasz NIP czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, niezbędny do zidentyfikowania nas przez właściwy urząd skarbowy. Dla osób rozliczających się wspólnie z małżonkiem, ich NIP też będzie niezbędny. Jak już to zostało wspomniane, podstawą do naszego rozliczenia będzie PIT 11, czyli informacja przesłana przez firmę lub firmy, od których otrzymywaliśmy wynagrodzenie w ostatnim roku podatkowym. Jeżeli otrzymaliśmy kilka formularzy PIT-11 to konieczne będzie zsumowanie zawartych w nich wartości. Osoby, które mają szansę skorzystać z ulg podatkowych np.: ulgi odsetkowej, ulgi mieszkaniowej, internetowej, czy rehabilitacyjnej, niezbędnie w tym celu będą musiały wypełnić załącznik PIT/O- również dostępny w formie aktywnego formularza.

Wybierając rozliczenie się z fiskusem za pomocą aktywnych formularzy zyskujemy nie tylko oszczędność czasu ale i … nerwów. Głównymi zaletami programu są aktywne pola, które są automatycznie podświetlane i po wpisaniu przez nas w odpowiednie rubryki danych, same dokonują niezbędnych wyliczeń. Co więcej aktywne formularze po wypełnieniu można zapisać na komputerze i w miarę potrzeby powracać do nich i zmieniać dane. Jeśli zaś jesteśmy pewni, że wszystko jest wypełnione prawidłowo, gotowy formularz pit 37 można wydrukować i zanieść, bądź wysłać listownie.

Nie ma żadnych wątpliwości, że aktywne druki są wydajniejsze, tańsze i łatwiejsze w wypełnianiu od tradycyjnych wersji papierowych. Żeby wypełnić i wysłać aktywny formularz nie musimy posiadać, żadnych specjalnych umiejętności. Cały proces jest kolokwialnie mówiąc banalny. Nie musimy już korzystać z pomocy znajomej księgowej czy biura rachunkowego. Jedynym naszym niezbędnikiem jest komputer z dostępem do Internetu oraz z zainstalowana przeglądarka plików PDF Adobe Reader w najnowszej wersji. Nawet jeśli nie myślisz jeszcze o rozliczeniu podatkowym, aktywny formularz pit 37 pdf możesz zainstalować na swoim komputerze już dziś.