RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Łatwe wypełnianie deklaracji podatkowej - aktywne formularze w Programie PITy 2015

Jak żmudnym i czasochłonnym może być wypełnianie druków podatkowych, do jakich zalicza się rozliczenie roczne 2015, przekonał się z pewnością ten, kto zmuszony był kilka razy nanosić poprawki na swój druk PIT. A zdarza się, że „pechowcy” wypełniają swoje druki co najmniej po kilka razy. A to za sprawą braku możliwości skreśleń, czy korekt dokonywanych na papierowej wersji druku podatkowego. Jeśli popełnisz błąd, choćby to była zwykła literówka, czy też nieodpowiednia pojedyncza cyfra – wówczas, niestety Drogi Podatniku, czas przystąpić do kolejnego sporządzenia druku podatkowego rozliczenie roczne 2015 – od początku. Dlatego, że formularze PIT 2015 muszą być wolne od jakichkolwiek poprawek; skreśleń. Jeśli zlekceważysz te wytyczne Ministerstwa Finansów i wyślesz swój druk podatkowy z choćby jednym przekreśleniem, możesz się spodziewać wezwania w celu złożenia korekty swojego zeznania.

 

Aktywne formularze ratunkiem przed korektą

Jest jednak sposób na to, aby nanieść poprawki w razie potrzeby, a jednocześnie uniknąć konieczności przepisywania danych na następny, czysty druk. Tym doskonałym rozwiązaniem są aktywne formularze podatkowe znajdujące się w aplikacji pod tytułem Program Pity 2015. Dzięki aktywnym formularzom Twoje rozliczenie roczne 2015 wolne będzie od niepotrzebnych skreśleń. Program dzięki takim właśnie formularzom – daje Ci szansę na wypełnianie druku podatkowego z możliwością naniesienia poprawek. W przypadku, kiedy dopiszemy kolejne wielkości do naszego zeznania, program PITy 2015 dokona za nas nowych wyliczeń wymiaru podatku czy dochodu. Przydatną jest również opcja zapisania danych już wprowadzonych do naszego zeznania i powrotu do nich w wolnej chwili.

A wszystko, czego potrzebujesz, to ściągniętej na Twój komputer darmowej aplikacji, jaką jest Program PITy 2015.


Tematyka

Zobacz również

Druki PIT w PDF w programie PITy 2015

Warto już teraz przygotować się do rozliczenia rocznego i już w styczniu złożyć stosowne druki w naszym Urzędzie Skarbowym... Nie ma żadnych wątpliwości, że im szybciej złożysz swoje rozlicznie roczne 2015 w Urzędzie Skarbowym odpowiednim dla Twojego adresu zamieszkania, tym szybciej na Twoim koncie pojawią się pieniądze ze zwrotu. A przecież, nie ma co ukrywać, na tym zależy nam wszystkim najbardziej. Zapewne nie raz głowiłeś się nad swoim rozliczeniem rocznym, które wydawało się niekończącym koszmarem; cyferki, dziwne kwoty i pola, w które przyszło je nam wpisywać. Teraz problem masz z głowy. Powszechnie dostępny program do rozliczeń rocznych, to wygodny program, dzięki któremu nie tylko rozliczymy się z fiskusem, ale także dzięki łączom z Internetem, wyślemy nasz wypełniony druk do stosownego Urzędu Skarbowego. A dla kogo przeznaczony jest pity 2015 program?

Czytaj więcej

Aktualne formularze PIT w PITy 2015 programie

Niejednokrotnie zdarza się, że podatnicy zaskakiwani są zmianami w przepisach prawa. Pociągają one za sobą także zmiany w formularzach podatkowych. Przykładem może być zmiana dotycząca odejścia od używania Numerów Identyfikacji Podatkowej (NIP) przez osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Za sobą mamy także zmianę dotyczącą przekazywania 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego, liczne zmiany co do korzystania z przysługujących nam ulg i odliczeń podatkowych, czy zmiany w przepisach dotyczących opodatkowania osób samotnie wychowujących dziecko, a to tylko niektóre z licznych przykładów. Można przyjąć, że każdego roku ordynacja podatkowa i pozostałe ustawy podatkowe ulegają zmianie, a co za tym idzie – zmieniają się także formularze do rozliczania, jakimi są PITy. Trudno sobie wyobrazić, aby każdy podatnik śledził wszystkie te zmiany, był na bieżąco z każdym przepisem podatkowym i miał świadomość, kiedy i w jaki sposób zmienią się w danym roku formularze. Z pewnością nie każdy wie, jakie zmiany czekają nas w związku z rozliczeniem PIT 2015.

Czytaj więcej

Interaktywny formularz pit 37 druk w pdf, czy jest lepszy od zwykłego druku ?

Nadchodzi czas, gdy trzeba rozliczyć się z fiskusem. Większość Polaków musi więc wypełnić formularz pit 37 i złożyć go osobiście, czy też wysłać pocztą, lub przez Internet. PIT-37 druk wypełnia się na podstawie formularza PIT-11, wysłanego przez pracodawcę. Czasem jednak gdyby firma zapomniała o naszym zeznaniu, trzeba wtedy samemu wypełnić formularz. A im szybciej wypełnimy i złożymy PIT, tym szybciej pieniążki ze zwrotu znajdą się w naszej kieszeni. Druk pit 37 2015 jest przeznaczony dla tych wszystkich, którzy swoje dochody uzyskują w ramach rent krajowych, emerytur, stypendiów, świadczeń przedemerytalnych, stosunku pracy, umów o dzieło czy też umów zlecenie. Żeby móc wypełnić PIT-37 druk w pierwszej kolejności należy pobrać odpowiedni formularz z urzędu skarbowego lub z Internetu. Jedną z form rozliczania się, bardzo zresztą wygodną i funkcjonalną są aktywne formularze. Pit 37 pdf wykonane są w wersji aktywnej, to oznacza, że obliczenia w plikach wykonują się automatycznie i można je wypełniać na komputerze oraz zapisywać na dysku twardym w celu wielokrotnego użycia. Konieczne jest zainstalowanie Adobe Readera w wersji co najmniej 8.1.4 polsko- lub anglojęzycznej.

Czytaj więcej

PIT 37 druk 2015 pdf - instrukcja i przykład wypełnienia

Wypełniamy pit 37 druk – krok po kroku. Pit 37 druk należy złożyć do odpowiedniego Urzędu Skarbowego w ustawowym terminie, tj. do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym – w naszym przypadku do 30 kwietnia 2016 r. WAŻNE! Jeżeli podatnik (czyli TY) został rozliczony przez płatnika (np. PRACODAWCĘ) na formularzu PIT-40 i podatnik nie osiągnął innych przychodów to nie trzeba składać w Urzędzie Skarbowym pit 37 druk za 2015 rok. Pit 37 druk wypełniają podatnicy uzyskujący przychody: wyłącznie w Polsce za pośrednictwem płatnika, opodatkowane wg skali podatkowej, np. ze stosunku pracy, z emerytur bądź rent krajowych, ze stypendiów, z umów zlecenia, z zasiłku dla bezrobotnych, z praw autorskich – wszyscy , którzy otrzymali PIT-11. Kolejna ważna rzecz przy wypełnianiu pit 37 druk to sprawdzenie czy można skorzystać z preferencyjnej formy opodatkowania swoich dochodów – dotyczy to małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci. Jeżeli podatnik (czyli TY) osiągnąłeś dochód w 2015 roku a twój współmałżonek nie ma żadnych dochodów opodatkowanych wg skali podatkowej bądź ma dochód w wysokości niepowodującej zapłaty podatku to na pewno opłaca się dokonać rozliczenia wspólnego w pit 37 druk.

Czytaj więcej