Formularze PIT 2014 deklaracja PIT druki PITY 2014
Pobierz darmowy program do wypełniania pitów 2014 pit-36, pit-36l, pit-37, pit-38, pit-39 - PITy 2014 FORMAT

Pit 37 druk i zwrot podatku. Dowiedz się kto i jak może go uzyskać.

Druki PIT 2014 pdf nieaktywne, przeznaczone do wydruku i wypełnienia długopisem ręcznie

 

Aktywne druki PIT 2014 pdf do wypełnienia na komputerze i wydrukowania, automatycznie obliczające i weryfikujące wpisane kwoty

Jako, że rozliczenie roczne 2014 już za pasem warto się zastanowić, jakie forma rozliczenia nam przysługuje, jaki druk wypełnić i najważniejsze czy należy nam się zwrot podatku i kiedy można go uzyskać?

Podatki są obowiązkowymi świadczeniami pieniężnymi jakie podatnik płaci na rzecz państwa czy też jednostki samorządu terytorialnego. Zebrane przez państwo kwoty są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych. W Polsce mamy różne typy podatków, jednym z nich najbardziej znanym jest podatek dochodowy od osób fizycznych, czyli tak zwany druk PIT.

 

Każdy z nas jakby tylko mógł, najchętniej unikałby wszelkich podatków, ale są wyjątkowe sytuacje, kiedy mamy szansę zwrot podatku. Dzieje się tak w przypadku kiedy mamy nadpłatę podatku, korzystamy z ulgi np. na Internet czy rehabilitacyjnej, lub pracowaliśmy legalnie za granicą. Każda osoba pracująca za granicą ma potrącane zaliczki na podatek dochodowy. Po zakończeniu roku podatkowego należy złożyć w odpowiednim Urzędzie Skarbowym deklaracje podatkowe w wyniku czego okazuje się czy należy nam się zwrot całości lub przynajmniej części z tych zaliczek. Polaków pracujących za granicą są miliony i nawet jeśli przebywają na Polskim terytorium bardzo krótki czas maja tutaj nieograniczony bądź tez ograniczony obowiązek podatkowy. Tak więc wynika z tego, że całość, bądź też część zagranicznych dochodów powinny rozliczać z polskim fiskusem.

Do rozliczenia odpowiednie pity druki możemy pobrać z urzędu skarbowego lub strony ministerstwa finansów. Możemy również skorzystać z rozliczenia online za pomocą programu pity 2014. Program ten udostępnia wszelki możliwe formularze jakie potrzebne są nam do rozliczenia wraz z załącznikami. Najczęściej składanym pitem w polskich urzędach skarbowych jest druk pit 37. Jest to druk przychodów ze źródeł innych niż działalność gospodarcza, opodatkowanych na zasadach ogólnych, według skali podatkowej. W wersji elektronicznej programu pit 37 druk nie różni się zbytnio od tradycyjnej wersji, również ma trzy strony i 140 pól do wypełnienia. To czy dostaniemy zwrot podatku czy tez musimy go zapłacić widoczne jest na stronie trzeciej w części G, zatytułowanej „obliczenie zobowiązania podatkowego”. Z punktu widzenia podatnika najważniejsza dla niego jest pozycja nr 123. Jeżeli różnica pomiędzy sumą zaliczek pobranych przez płatników, a podatkiem należnym jest większa od zera oznacza to, ze mamy nadpłatę, a tym samym zwrot podatku z urzędu skarbowego.

W elektronicznej wersji pit 37 formularz wszystkie kwoty wylicza automatycznie, więc nie ma możliwości, aby się w jakikolwiek sposób pomylić. Wypełniając formularz należy zwrócić szczególną uwagę na pozycje, które nie są wymagane. Tam należy zostawić puste miejsca i nie wpisywać zera. Ważne jest też prawidłowe uzupełnienie dat w formacie DD-MM-RRRR. Nie musimy pamiętać dokładnych adresów właściwych nam urzędów skarbowych, gdyż program posiada corocznie aktualizowaną listę, z której możemy wybrać odpowiednią placówkę. Jeśli chcemy uzyskać zwrot podatku przez zastosowanie ulgi podatkowej wymagane załączniki są automatycznie dołączane do zeznania, po wpisaniu liczby załączników do odpowiednich pól. Gdy nie dołącza się załączników pole musi być puste, w tym przypadku zera nie wpisuje się.

Wypełniając pit 37 drogą Internetową mamy też pewność, że pit dotrze na czas, a co najważniejsze zostanie potraktowany przez fiskus znacznie szybciej niż jest to w przypadku tradycyjnych papierowych druków. A to oznacza, ze nasze pieniążki jakie nadpłaciliśmy zostaną nam zwrócone dużo szybciej.

Przeczytaj także:Strata w roku 2014 - roczne zeznanie podatkowe z Programem PITy 2014