Formularze PIT 2015 deklaracja PIT druki PITY 2015
Pobierz darmowy program do wypełniania pitów 2015 pit-36, pit-36l, pit-37, pit-38, pit-39 - PITy 2015 FORMAT

Spadek z dobrodziejstwem inwentarza a roczne zeznanie podatkowe - w PITy 2015 Programie

Druki PIT 2015 pdf nieaktywne, przeznaczone do wydruku i wypełnienia długopisem ręcznie

 

Aktywne druki PIT 2015 pdf do wypełnienia na komputerze i wydrukowania, automatycznie obliczające i weryfikujące wpisane kwoty

Jeśli właśnie odziedziczyłeś spadek po bliskim, pamiętaj, że w takiej sytuacji ciąży na Tobie obowiązek zgłoszenia tego faktu do urzędu skarbowego.

W przeciwnym wypadku możesz być narażony na nieprzyjemności w postaci wezwania do skarbówki, jak również konieczności składania wyjaśnień i opłacania kary grzywny. Dlatego, jeśli otrzymałeś spadek z dobrodziejstwem inwentarza, nie zwlekaj i już dziś zgłoś ten fakt do urzędu skarbowego. W przypadku, kiedy pierwszy raz masz do czynienia ze spadkiem i koniecznością uregulowania podatku z tego tytułu, możesz skorzystać z pomocy aplikacji, jaką jest program PITy 2015. Dzięki tej całkowicie bezpłatnej aplikacji komputerowej znajdziesz odpowiedni druk podatkowy pit 2015, a także dokonasz odpowiednich wyliczeń. Dzięki temu programowi szybko i bez najmniejszych komplikacji rozliczysz swoje rozliczenie roczne 2015, a także wyślesz swoje gotowe zeznanie pit 2015 wprost do urzędu skarbowego, dzięki aplikacji e-deklaracja.

 

Jak rozliczyć spadek z dobrodziejstwem inwentarza?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wysokość należnego podatku od odziedziczonego spadku, zostanie ustalona przez urząd skarbowy na podstawie deklaracji, jaką złożysz w fiskusie. W tym przypadku do wyboru mamy dwie opcje: druk SD-3, czyli zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy, czy też praw majątkowych, a także SD-Z2, czyli inaczej mówiąc zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych.

Kwota wyliczonego przez fiskus podatku , a także kwoty wolnej od podatku w dużej mierze uzależniona będzie od grupy podatkowej (od I do III), do której zostaniemy zaliczeni przez urząd skarbowy.

To wszystko wydaje się zbyt skomplikowane, a kompletnie brakuje Ci czasu na wgłębianie się w zawiłości polskiego prawa podatkowego? Już dziś zainstaluj na swoim komputerze Program PITy 2015 i szybko, sprawnie, a przede wszystkim prawidłowo wypełnij swoje rozliczenie roczne 2015.