RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Spóźniłem się z PIT - i co teraz? PITy 2015 Program do punktualnych deklaracji podatkowych dla wszystkich osób fizycznych

Jednym z naszych obowiązków jako podatników, jest obowiązek corocznego rozliczenia się z fiskusem z naszych dochodów osiąganych w danym roku kalendarzowym. Na swoje coroczne rozliczenie pit 2015 każdy z nas ma termin wyznaczony przez Ministerstwo Finansów. Jest nim data 30 kwietnia 2016 roku. W przypadku, kiedy prowadzisz swoją działalność gospodarczą opartą na ryczałcie, obowiązuje Cię natomiast termin do 31 stycznia 2016 roku. W przypadku, kiedy nie zastosujesz się do wyżej wymienionych terminów składania druków PITy 2015, możesz liczyć się z tym, że spotka Cię z tego tytułu kara. W tym przypadku może to być kara grzywny rożnej wysokości. Oczywiście najlepszym wyjściem z tej trudnej sytuacji, jest jak najszybsze złożenie zeznania do fiskusa i dołączenie do niego stosownego wyjaśnienia. Koniecznie na piśmie.

 

Jest sposób na terminowe rozliczenie

Jeśli zależy Ci na terminowym złożeniu druku rozliczenie Pit 2015, koniecznie jeszcze dziś ściągnij na komputer PITy 2015 Program. To darmowa, bardzo prosta w obsłudze aplikacja komputerowa oferująca Ci pomoc przy rozliczaniu druków podatkowych. Co ważne, PITy 2015 Program zawiera aktywne formularze podatkowe, które możesz w każdej chwili otworzyć i wypełnić, a w razie potrzeby zapisać i wrócić do nich w wolnej chwili. A kiedy Twój druk podatkowy będzie już w pełni wypełniony, możesz go wydrukować, podpisać i wysłać do stosownego urzędu skarbowego. Możesz też, bez konieczności stania w kolejkach, wysłać swój druk pity 2015 prosto do urzędu skarbowego.


Tematyka

Zobacz również

Uwaga na termin rozliczeń rocznych - PITy 2015

Rozliczenia roczne za dany rok podatkowy muszą zostać wypełnione przez zobowiązanych do tego podatników, którzy następnie powinni dostarczyć swoje PITy 2015 do właściwego względem miejsca zamieszkania, Urzędu Skarbowego. W roku 2015 wprowadzono w życie nowe terminy na rozliczenia roczne, w związku z wymuszeniem na niektórych grupach podatkowych tego, aby ich deklaracje podatkowe były składane wyłącznie drogą elektroniczną. Korzystając z edeklaracji podatkowych PITy 2015 można zachować dotychczasowe, wydłużone terminy rozliczenia z fiskusem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Jakich terminów powinni zatem dotrzymać poszczególni podatnicy w Polsce, rozliczając się z Urzędem Skarbowym z tytułu swoich przychodów i dochodów?

Czytaj więcej

Pospieszmy się - powoli umyka termin dla zeznań PITy

Polscy rezydenci podatkowi, objęci nieograniczonym obowiązkiem podatkowym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, powinni rozliczyć się z sumy swoich dochodów uzyskanych w poprzednim roku podatkowym, w kraju i poza jego granicami, składając w Urzędzie Skarbowym odpowiednie zeznania PITy. Jaki jest termin dla zeznań PITy na ich złożenie na ręce fiskusa? Co grozi podatnikowi, który swoje zestawienie Pit złoży po terminie wskazanym w ustawie o PIT?

Czytaj więcej

Rozliczenie podatkowe w PIT 2015 program a zapłata podatku w późniejszym terminie ?

Z Twojego rozliczenia podatkowego za 2015 rok podatnika okazało się, że konieczna jest dopłata podatku?
Czy należy ją uiścić jednocześnie ze złożeniem zeznania w urzędzie skarbowym? A może złożyć rozliczenie PIT za 2015r. w styczniu, a podatek wpłacić na konto urzędu skarbowego dopiero 30 kwietnia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzięc w poniższym artykule. Z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika, że nie ma obowiązku jednoczesnego wykonania obu czynności, tzn. złożenia rozliczenia rocznego za ubiegły rok i zapłaty podatku. Czyli można to zrobić w różnych terminach. Należy jedynie pamiętać, aby zarówno z jednym jak i drugim obowiązkiem zdążyć przed końcem kwietnia. Równie ważne jest to, że podatek wynikający z wypełnionego w pit-a trzeba uregulować bez względu na jego wysokość. Nie można czuć się zwolnionym z tego obowiązku, nawet jeśli do zapłaty jest kilka czy kilkanaście złotych. Choć prawdą jest, że niezapłacenie "groszowego" podatku nie zawsze musi skutkować interwencjami urzędników skarbowych i wezwaniem do zapłaty. Po prostu niekoniecznie muszą być zainteresowani wyegzekwowaniem należnego podatku. Zresztą, zgodnie z Ordynacją podatkową, urząd skarbowy może z własnej inicjatywy umorzyć niewielki dług.

Czytaj więcej

Czynny żal a kara za nieterminowe rozliczenie - pobierz pity 2015 program już dziś

Pobierz nasz program do rozliczeń PIT już dziś, aby uniknąć wyrażania czynnego żalu w celu uniknięcia kary za nieterminowe rozliczenie podatkowe za 2015 rok! Termin składania rozliczenia rocznego mija 30 kwietnia 2016 r. Kto się spóźni, będzie podlegał karze za wykroczenie skarbowe. Kary można jednak uniknąć. Nawet jeżeli rozliczenie zostanie wysłane jedynie o kilka dni za późno, powinniśmy jak najszybciej wywiązać się z tego obowiązku. Mimo że rozliczenie roczne PIT złożone po terminie jest ważne, a urząd nie ma prawa odmówić jego przyjęcia, podatnik powinien liczyć się z konsekwencjami karnymi skarbowymi. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego skarbowego podatnik, który nie składa w terminie organowi podatkowemu rozliczenia PIT, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe, pobierz zatem nasz darmowy program do rozliczeń PIT już dziś.

Czytaj więcej