RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


W Programie PITy 2015 - kompletny zestaw formularzy PIT do wydrukowania

Rozliczenie podatkowe 2015 każdy podatnik musi wypełnić i dostarczyć do Urzędu Skarbowego właściwego względem miejsca zamieszkania podatnika, w wyznaczonym ustawą terminie. Bardzo istotne jest to, aby rozliczenie to zostało dokonane na odpowiednim druku. Formularze PIT 2015 mogą w sposób zdecydowany różnić się od tych, które były aktualne w rozliczeniu za poprzedni rok. Nie musimy szukać w sieci internetowej aktualnych druków. Wystarczy, że rozliczenie podatkowe 2015 sporządzimy za pośrednictwem darmowego programu komputerowego. Program PITy 2015 zawiera wszystkie aktualne formularze Pit 2015.

 

Poprawne formularze PIT w programie komputerowym

W Urzędach Skarbowych można pobrać dla siebie odpowiedni druk PIT, na którym rozliczymy swoje dochody i wyliczymy podatek należny fiskusowi. Jednak darmowy Program PITy 2015 pomoże nam nie tylko w wyborze odpowiedniej deklaracji podatkowej, ale jednocześnie umożliwi on nam wypełnienie rozliczenia na aktualnym formularzu PIT. Dzięki temu unikniemy jakichkolwiek konsekwencji ze strony fiskusa. Złożenie deklaracji podatkowej na nieaktualnym druku jest bezskutecznym wypełnieniem obowiązku podatkowego.

Formularze Pit 2015 dla każdego

Obowiązujące za rok 2015 formularze PIT są dostępne w bezpłatnym programie komputerowym zarówno dla pracowników uzyskujących dochody za pośrednictwem płatnika, jak i dla osób wykonujących działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej, liniowo, ryczałtem ewidencjonowanym czy też kartą podatkową. Wszystkie formularze Pit 2015 wraz z opisem, dla kogo są przeznaczone, znajdują się w Programie PITy 2015. Formularze PIT umieszczone w programie można wypełnić i wydrukować, albo przesłać pocztą elektroniczną do Urzędu Skarbowego.


Tematyka

Zobacz również

Nie wiem, w jakiej formie rozliczyć się z najmu, czyli pytania o korzystne zestawienia PITy

Czerpanie korzyści finansowych z tytułu wynajmowania nieruchomości mieszkalnej lub innej, rodzi po stronie wynajmującego, właściciela np. mieszkania, obowiązek rozliczenia się z fiskusem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Konieczne będzie w tym względzie złożenie zestawienia PITy. Problem w tym, że rozliczenie roczne może być w takim wypadku składane na druku PIT-36 lub PIT-28. Oznacza to, że dochody z najmu mogą być opodatkowane skalą podatkową lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Który sposób będzie korzystniejszy dla podatnika i z czym wybór takiego opodatkowania będzie się wiązał? Opodatkowanie dochodów z najmu ryczałtem upraszcza księgowość podatnika, ale nie umożliwia m.in. dokonania wspólnego rozliczenia ze współmałżonkiem czy odliczenia od kwoty przychodów, kosztów ich uzyskania w danym roku podatkowym. Które rozliczenie PIT będzie więc korzystniejsze dla samego wynajmującego?

Czytaj więcej

Kto jest uprawniony do złożenia zestawienia PIT 37

W terminie do 30 kwietnia danego roku podatkowego podatnicy w Polsce muszą złożyć między innymi zestawienia Pity na drukach PIT-37 oraz PIT-36. Oba drugi są bardzo popularne. Dla kogo zatem przeznaczone jest właściwie zestawienie PIT 37? Czym różnią się od siebie druki PIT37 i PIT36?

Czytaj więcej

Co zawiera katalog ulg przewidzianych na rozliczenie roczne 2015

Rozliczenie roczne 2015 podatnika, w przypadku rozliczania się z dochodów na zasadach ogólnych, według skali podatkowej, może uwzględniać aktualne ulgi podatkowe. Dodatkowo druki PIT 2015 mogą również wskazywać na zastosowanie ulg, które obecnie nie są już wskazywane w katalogu ulg w ustawie o PIT, ale podatnik wykorzystuje je na zasadach praw nabytych. Generalnie, katalog ulg podatkowych został w  tym roku poszerzony o prawo odliczenia od dochodu zapłaconej w danym roku składki na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE). Program pity 2015 wskaże, jak skorzystać z każdej istniejącej obecnie ulgi podatkowej.

Czytaj więcej